Z czym wiąże się zorganizowanie zawodów pływackich

Coraz większym zainteresowaniem wśród dyscyplin sportowych cieszy się pływanie. Jest to piękny, widowiskowy i emocjonujący sport, ale pojawienie się wybitnych zawodników pokroju Michaela Phelpsa spowodowały wielokrotny wzrost oglądalności zawodów pływackich. Obok Olimpiady, największą renomą cieszą się oczywiście Mistrzostwa Świata.

Mistrzostwa Świata organizuje Polska

organizacja zawodów sportowychMistrzostwa Świata w pływaniu odbywają się co kilka lat i z każdym razem goszczą w innym kraju. W tym roku organizacja zawodów sportowych przypada Polsce. Jest to ogromne wyróżnienie, szansa na reklamę naszego kraju pod kątem turystycznym ale również spore wyzwanie. Mamy na szczęście gotowe obiekty. Zawody będą się odbywać w największych miastach naszego kraju, z odpowiednim zapleczem hotelowym. Trzeba jeszcze odpowiednio przyjąć sportowców i całe sztaby oraz rzesze kibiców, które przybędą do Polski w dużej części na pewno na dłużej, niż na  czas trwania mistrzostw. Największą bolączką jest infrastruktura naszych dróg. Z tym nie uporamy się w tak krótkim czasie. Goście będą musieli pogodzić się z niespodziankami czekającymi ich na zniszczonych ulicach polskich miast. To, o co nie musimy się martwić, to gościnność Polaków. Już w trakcie Euro 2012 pokazaliśmy, że jesteśmy narodem otwartym, skorym do zabawy i zawierania przyjaźni w innymi narodami. Miejmy nadzieje, że wspaniała atmosfera zrekompensuje gościom wszelkie logistyczne niedoskonałości i że będą to niezapomniane mistrzostwa.

Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni możliwością organizowania zawodów najwyższej rangi. Daje to ogromną szansę na rozwój sportu w naszym kraju, ale nie tylko. Na przybyciu wielu kibiców zyskają prywatni przedsiębiorcy z praktycznie każdej branży handlowo- usługowej. Dodatkowo będzie to niezwykle skuteczna reklama naszego kraju.