łazienka

Wanny, kabiny prysznicowe, a może kompromis?

Wybór miejsca w którym będziemy chcieli zażywać kąpieli bywa niekiedy bardzo trudny. Zazwyczaj nasz wybór waha się pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. Które z nich wybrać? Może obydwa lub zdecydować się na urządzenia 2w1?

Co jest najlepszym wyjściem przy budowaniu łazienki? Wanna czy prysznic? A może jest jakiś kompromis?

łazienkaMożliwości jest wiele i przeanalizujmy kilka z nich. Wanny będą idealne dla ludzi, którzy lubią wypoczywać w wodzie. Po ciężkim dniu pracy możemy nasypać sobie do wanny soli do kąpieli czy nalać płynu, który wytworzy pachnącą pianę i przez kilkadziesiąt minut sobie w takiej wodzie wypoczywać. Prysznic z kolei jest zalecany dla osób żyjących szybko i szukających rozwiązań użytecznych i praktycznych w swoim życiu. Prysznic będzie świetnym rozwiązaniem szczególnie dla pań, które po szybkiej kąpieli będą miały więcej czasu na wykorzystanie lustra w łazience i lepsze przygotowanie się do nadchodzącego dnia. O ile daje się zauważyć wyraźny trend polegającym na tym, że wanny są często zastępowane kabinami prysznicami to możemy być pewni, że wanny na pewno z rynku szybko nie znikną. Producenci wanien oferują nam coraz ciekawsze możliwości zwiększające naszą wygodę. Wanny z hydromasażem są już niemal standardem, a do tego coraz częściej decydujemy się na posiadanie jacuzzi w naszych łazienkach tak jak i na szkło z grafiką. W tradycyjnych wannach zmieniły się także wykorzystywane materiały. Żeliwne wanny zastępowane są przez akrylowe oraz emaliowane gwarantujące lepszą estetykę wykonania, różne kształty wanien, a poza tym są one bardzo lekkie, ale jednocześnie trwałe. Jeśli ktoś nie jest w stanie się zdecydować na któreś z tych rozwiązań to może wypróbować połączenie wanny z prysznicem. Mamy dwa rodzaje takich urządzeń dwa w jednym.

Pierwszym z nich są powiększone brodziki z większą głębokością dzięki czemu mogą spełniać funkcje wanny. Drugim rozwiązaniem jest domontowanie do wanny parawanu. W swoim domu w Szczecinie na szczęście mam dużą łazienkę, dzięki czemu mam w niej zarówno wannę jak i kabinę prysznicową.