Sypialnia urządzona w dobrym guście

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Przeważnie każdy stara się urządzić ją w takim stylu, aby po całym dniu pełnym służbowych obowiązków można było odpocząć. Najważniejsze są odpowiednie kolory, wygodne łóżko i ciekawe dodatki. Jednak jak w morzu wszelkiego rodzaju ofert wybrać odpowiednie rzeczy do tego pomieszczenia? I skąd tak naprawdę wiedzieć jakie kolory powinny dominować w sypialni? W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie pomoc doświadczonych fachowców.

Architekci, projektanci to kopalnia pomysłów 

architekt wnętrz gdańskZgłaszając się do biura projektowego bardzo wiele osób przychodzi z pewnymi pomysłami, zarysem, szkicem. Często jednak architekci gaszą ten wielki entuzjazm, ponieważ okazuje się iż pomieszczenie wykonane w taki sposób nie będzie funkcjonalne a w kolejnych etapach także ładne. Co wówczas zrobić? Zdać się przede wszystkim na projektantów. Oni pokażą przykładowe zdjęcia sypialni urządzonych w różnym stylu. Z partnerem można łatwiej podjąć decyzję o tym co nam odpowiada bardziej a co mniej. Wybór młodych ludzi przeważnie staje na sypialnie wykonane w stylu skandynawskim. Minimalizm jest dzisiaj w cenie. Styl skandynawski charakteryzuje się na pozór prostymi formami – jednak na przykład na pościeli czy ścianach znajdują się rzeczy w geometrycznym stylu. Kolorem dominującym jest biel oraz czerń. Pojawiają się pojedyncze dodatki w kolorach na przykład żółtym, granatowym czy czerwonym. Jednak to tylko niewielkie elementy.

Pamiętać jednak należy o tym, że sypialnia nie powinna być pomieszczeniem, gdzie znajduje się dużo sprzętów elektronicznych. Niebieskie światło jakie z nich pochodzi daje sygnał naszemu mózgowi, który przygotowuje się do wytężonej pracy. Wówczas mamy znacznie większy problem ze spokojnym snem. 

Informacje pochodzą z www.mgprojekty.com