Rzetelna wycena domów z Warszawy

 

W życiu przychodzi czas, że decydujemy się na budowę domu. Jest to kosztowna inwestycja, jednak bardzo pragniemy mieć swój własny kąt. Bywa tak, że życie płata nam różne figle i utrata pracy bądź problemy finansowe mogą zmusić nas do jego sprzedaży.

Sprzedaż domu i jego wycena w Warszawie

wycena domów warszawaBardzo dobrze pamiętam kiedy miałam kilka lat, moi rodzice byli bardzo podekscytowani budową swojego upragnionego domu, w końcu ciężko na niego pracowali. Niestety było ich stać tylko na opłacenie kilkuosobowej firmy budowlanej, dlatego prace trwały dwa lata. W końcu doczekaliśmy się swojego domu. Może nie był zbyt duży, ale za to był piękny. Moi rodzice byli zachwyceni, zresztą ja również. Mieszkaliśmy w nim kilkanaście lat, aż do mojej pełnoletniości. Dobrze nam się żyło, do momenty gdy mój tata stracił pracę. On był głową rodziny i zarabiał dwa razy więcej niż moja mama. Szukał pracy nieustannie, ale również nieskutecznie. Co prawda czasami dorabiał, ale to nam nie wystarczało. Z czasem nasze problemy się pogłębiały, aż do momentu podjęcia  decyzji, której wszyscy się obawialiśmy. Zostaliśmy zmuszeni sprzedać nasz dom. W jednej z gazet znalazłam artykuł o tytule wycena domu warszawa. Pokazałam go moim rodzicom, skontaktowali się z biurem nieruchomości i zaprosili pośrednika. Po przyjeździe udawał bardzo zniesmaczonego i szukał samych wad, na sam koniec zaproponował nam sprzedaż domu za absurdalnie niską cenę. Byliśmy tak zdesperowani, że chcieliśmy się na to zgodzić. Na szczęście zadzwonił telefon od naszego przyjaciela, który dowiedział się o naszych planach i polecił nam biuro notarialne z Warszawy. Pomyśleliśmy, że co nam szkodzi. Gdy nadszedł czas wyceny, pracownik biura był zachwycony naszym domem, dziwił się, że chcemy go sprzedać i to za tak niską cenę. Stwierdził, że jest wart o wiele więcej niż w niego zainwestowaliśmy. Podpisaliśmy umowę i sprzedaliśmy dom za dużą kwotę w przeciągu zaledwie trzech tygodni. Teraz wynajmujemy skromne mieszkanko i dzięki temu mój tata miał czas na poszukiwanie pracy. Po jej znalezieniu, ustabilizowaniu i odłożeniu pewnej sumy, planujemy może nie budowę, ale zakup kolejnego domu.

Wybór odpowiedniego biura jest bardzo ważną kwestią. Często ludzie sprzedają swoje domy bądź mieszkania za bardzo niską cenę. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania, a dzięki temu otrzymać większy zysk.