Namioty pomysłem na biznes

Mieszkam w małej, malowniczej górskiej miejscowości. Słynie ona z pięknych krajobrazów, licznych szlaków oraz z tego, że głównie zamieszkiwana jest przez turystów. Oczywistym więc było, że pragnęłam otworzyć biznes, który wykorzystałby te wszystkie sprzyjające okoliczności. Niestety, agroturystyka jest w moich terenach bardzo popularna i wiele osób się nią trudni. Dlatego musiałam wymyślić coś jeszcze. 

Własne pole namiotowe jako pomysł na biznes

wynajem namiotówBardzo długo myślałam co powinnam wymyślić, aby ściągnąć do siebie turystów. Oferowałam atrakcyjne i konkurencyjne ceny, aczkolwiek nie wyróżniało mnie to spośród innych. Pewnego dnia, sprzątając poddasze swojego domu natrafiłam na stary namiot. Wtedy zapaliła mi się lampka w głowie: założę własne pole namiotowe i dodatkowo będę oferowała wynajem namiotów w atrakcyjnych cenach! Niezmiernie szczęśliwa, od razu porzuciłam sprzątanie i zabrałam się za tworzenie biznesplanu oraz rozpoznanie otoczenia. Szybko okazało się, że w pobliżu nie ma nikogo kto prowadziłby pole namiotowe. Po jakichś dwóch tygodniach zaadaptowałam odpowiednio teren i zadbałam o potrzebny sprzęt. Byłam niezmiernie podekscytowana, że mogę wystartować ze swoim autorskim, oryginalnym biznesem! Zadbałam także o odpowiednią reklamę w Internecie. Po jakimś czasie okazało się, że moja idea okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ludzie właśnie tego oczekiwali i tłumnie przybywali na moje pole namiotowe, by spędzać wolne dni bezpośrednio z naturą. 

Po dziś dzień prowadzę swoje pole namiotowe oraz wynajem namiotów. Jestem bardzo zadowolona, że podjęłam ryzyko związane ze startem nowej działalności. Opłaciło mi się ono po stokroć. Turyści do mnie przybywający są bardzo zadowoleni, wobec czego i ja odczuwam niesamowitą satysfakcję.