lampa ogrodowa

Lampy ogrodowe i tarasowe a fotowoltaika

Coraz częściej technologia łączy się z ekologią, żeby wytworzyć rozwiązania przyjazne dla środowiska. Tworzy się elektrownie wodne i wiatrowe, używa energooszczędnych żarówek, przetwarza się śmieci w ramach recyklingu, czy odzyskuje się wodę pitną z deszczówki. Lampy ogrodowe i tarasowe są ładne.

Lampy ogrodowe i tarasowe są popularne.

lampa ogrodowaOstatnio jako rozwiązanie bardzo skuteczne, ekologiczne, a w dodatku modne jest pozyskiwanie energii ze słońca. Fotowoltaika jest stosowana nie tylko w elektrowniach słonecznych, czy do zasilania wielkich budynków przemysłowych. Coraz częściej panele fotowoltaiczne można zobaczyć na dachach jednorodzinnych domów mieszkalnych, czy ustawione w ogrodzie. Służą one jako część ogrzewania domu i dostarczająca prąd, choć jest często połączona ze standardowymi instalacjami. Jednak skoro taki panel fotowoltaiczny nadaje się do zasilania oświetlenia znaku drogowego w nocy, to czemu by nie zastosować go do oświetlenia ogrodu. W sprzedaży dostępne są lampy tarasowe i ogrodowe zasilane takimi panelami. W dzień magazynują one energię słoneczna, a w nocy oddają światło. Nie trzeba ich jednak zapalać. Takie ogniwa potrafią magazynować energię, dzięki czemu nawet w zimowe dni lampy tarasowe będą działać, a w letnie, ciepłe noce nie trzeba ich stosować, skoro słońce długo pozostaje na niebie.

Fotowoltaika dostarcza prąd do domu, więc i lampy tarasowe i ogrodowe mogą być nimi zasilane. Dzięki temu mamy ekologiczne źródło światła, dbamy o środowisko i nie wykorzystujmy nieodnawialnych surowców naturalnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, nie tylko dla ekologów.