Detailing samochodowy staje się coraz bardziej popularną formą kompleksowego dbania o samochód. Jak grzyby po deszczu wyrastają firmy, które zajmują się pielęgnacją wszystkich części naszego pojazdu. Jednym z najważniejszych procesów jest mycie karoserii oraz używanie różnych preparatów, które powodują niesamowity efekt wizualny. Wszystkie one dostępne są w specjalistycznych sklepach.

Środki do detailingu i pielęgnacji karoserii

auto detailing kosmetykiProces detailingu samochodowego wymaga, aby wszystkie elementy, na które składa się kompleksowa pielęgnacja nadwozia, były wykonywane z użyciem odpowiednich środków. Jeżeli chodzi o auto detailing kosmetyki do pielęgnacji nadwozia możemy podzielić na myjące lub zabezpieczające. Do tych pierwszych zaliczamy wszelkiego rodzaju piany aktywne, szampony czy osuszacze. To dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie procesu mycia, które jest niezbędne na przykład podczas obecności tłustego brudu, który jest niezwykle ciężki do usunięcia. Proces detailingu karoserii samochodu to także wszelkiego rodzaju procesy dekontamizacyjne. Preparaty tego typu w szybki sposób mogą pomóc w usuwaniu rozbitych owadów oraz nalotu, który powstaje podczas jazdy samochodem. Do pielęgnacji lakieru należą także czynności związane z zabezpieczeniem lakieru oraz naniesieniem na niego różnych powłok ochronnych. Jedną z takich powłok mogą być specjalne woski, które powodują niezwykle efektowny połysk lakieru.

Proces pielęgnacji nadwozi można zakończyć na przykład poprzez użycie specjalnego sealantu. Mają one działanie hydrofobowe i powodują, że lakier jest bardzo dobrze zabezpieczony przed wyblaknięciem. Preparaty zabezpieczające lakier mogą także odpychać wszelkie zanieczyszczenia oraz wspomagać proces ponownego czyszczenie karoserii.

Kategorie: Motoryzacja