Jakie są rodzaje kompresorów?

Kompresory stały się podstawowym narzędziem pracy w życiu codziennym człowieka. Można jest spotkać nie tylko na stacji paliw, ale również w wielu firmach czy też fabrykach, w których pomaga przy pracy różnych maszyn i sprzętu tam się znajdującego

Do czego służy kompresor?

gudepol kompresoryKompresor jest urządzeniem, którego głównym zadaniem jest uzyskanie wysokiego ciśnienia sprężonego gazu lub wymuszenia jego przepływu. Ważne jest by kupując takie urządzenie, zadać sobie pytanie do czego taki gudepol kompresory będą używane? Na rynku wyróżnić możemy dwa rodzaje kompresorów – olejowe i bezolejowe. Kompresory olejowe na przykład 250 litrowe bardzo często możemy spotkać w warsztatach samochodowych zajmujących się malowanie samochodów czy w zakładach przemysłowych. W przypadku kompresorów bezolejowych głównie mają one zastosowanie przy pracach domowych takich jak przy pompowaniu kół, materacy czy też malowaniu płotów. Takie kompresory mogą być stacjonarne lub mobilne. Wyróżnić możemy sprężarki tłokowe i sprężarki śrubowe. W przypadku tych drugich, kompresory są przymocowane do wózka na dwóch kółkach i stopki, który pozwala na dowolne przetransportowanie w dowolne miejsce. Wyróżnić możemy sprężarki tłokowe, sprężarki śrubowe i sprężarki spiralne. Każdy z tych kompresorów by móc działać używa wiele różnych akcesoriów dodatkowych – filtry, pistolety, węże itd. Warto zwrócić również uwagę na to by kompresor miał również możliwość pracy z innymi urządzeniami pneumatycznymi, polegający na tym, że wspierał by ich pracę.

Na rynku istnieje wiele rodzajów kompresorów, ważny by kupując jedną z nich, kupić taką którą naprawdę nam się przyda. Ważne jest także by takie kompresory pochodziły od znanych i renomowanych bo tylko takie będę chodziły bardzo długo.