Co się nosi w tym sezonie?

Każda kobieta ma zawsze ze sobą torebkę w której mieści niewyobrażalnie dużo przedmiotów. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza że można dobrać torebkę do stroju i mieć ze sobą niezbędne drobiazgi przy każdej okazji. Mężczyźni nie są w tej kwestii tak uprzywilejowani. 

Plecaki i torby dla każdego

plecak na jedno ramięOczywiście są sytuacje, na przykład wyjście do teatru czy restauracji, kiedy facet ma przy sobie jedynie portfel, chusteczkę i klucze. Ale gdzie podziać niezbędne długopisy, notatniki, powerbank i inne przedmioty na codzień? Wielu panów decyduje się na zakup torby na ramię, najczęściej są to skórzane produkty, niejednokrotnie eleganckie i spokojnie nadają się do biura czy banku. Ma ona jednak także swoje mankamenty, silnie obciążona, chociażby laptopem uwiera i zsuwa się z ramienia. Część osób stawia na wygodę i nawet do marynarki zabiera na drogę do pracy czy na uczelnie plecak. Jest to niewątpliwie najwygodniejsza opcja ale raczej na chłodniejsze dni, kiedy nie pocimy się tak na plecach. Nie wspominam już tu o pogniecionych ubraniach. Pewnego rodzaju consensusem wśród tych dwóch opcji jest plecak na jedno ramię. Tak się składa, że właśnie wracają one do łask. W sprzedaży pojawiają się oprócz tradycyjnych sportowych, także elegantsze „biurowe” modele. Ten typ plecaków nie jest z reguły tak pojemny jak ich tradycyjne odpowiedniki ale równie wygodny, nie gniecie tak bardzo ubrań i mniejszą powierzchnią przylega do pleców dając tym samym lepszy przewiew.

Myślę, że każdy może znaleźć w tej szerokiej ofercie toreb i plecaków coś dla siebie. Właściwie standardem w dzisiejszych czasach jest kieszeń na laptopa, ergonomiczne ramiona i modny fason. W niepamięć powoli odchodzą niewygodne aktówki czy inne akcesoria kojarzone z dawnymi urzędnikami.