Wyzdrowiałem dzięki pomocy psychoterapeuty

Nazywam się Aleksander, mam ponad 30 lat i mieszkam w Krakowie. W roku 2009 wróciłem z misji w Afganistanie. Oczywiście, wojna spowodowała u mnie problemy, o których zdałem sobie sprawę dopiero wtedy, kiedy wróciłem do domu. Jak poradziłem sobie z tymi problemami?

Jak odzyskałem normalne życie?

psychoterapeuta w KrakowiePo powrocie do domu nie za bardzo wiedziałem co mi tak naprawdę dolega, nie potrafiłem uporać się z ciągłymi myślami, które doskwierały mi kiedy wróciłem do ojczyzny. W życiu żołnierza są dwa szczególne etapy, które powodują, że postrzeganie świata zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni — strach przed wojną i strach przed bezczynnością, przeplatany nieokiełznaną chęcią powrotu na pole walki. Po wielu rozmowach z małżonką, zdecydowałem się na wizytę u psychoterapeuty. Psychoterapeuta w Krakowie, z którym widuję się dosyć często, bo dwa razy w tygodniu, naprawdę pomógł mi przezwyciężyć moją traumę. Na pierwszej wizycie, która trwała około dwie i pół godziny, starał się dowiedzieć jak najwięcej o sytuacji, która panowała przed wyjazdem na misję. Pytał o rodzinę, kontakty z innymi ludźmi jak i zadawał wiele pytań na temat mojego postrzegania świata. Podczas następnych wizyt, psychoterapeuta w Krakowie chciał poznać moje uczucia podczas przebywania w Afganistanie. Ciężko było mi odpowiadać na niektóre pytania, bo część z istotnych informacji najwyraźniej mój mózg nie zarejestrował albo zwyczajnie nie chciał o tym pamiętać, aczkolwiek mimo wszystko, psychoterapeuta potrafił zobrazować sobie w jak najdokładniejszy sposób panującą tam sytuację.

Dzięki wielu rozmowom, czuję się znacznie lepiej niż przed rozpoczęciem terapii. Psychoterapeuta w Krakowie pomógł mi rozwiązać wszystkie moje skryte głęboko w sercu i umyśle problemy. Dzięki temu mogę bez najmniejszych problemów skupić się na teraźniejszości i na tym co jest dla mnie najważniejsze, czyli moje zdrowie i rodzina.