Jak piece nadmuchowe do tunelu foliowego rozwinęły moją hodowlę

Posiadamy wiele hektarów upraw szklarnianych, jestem z nich szalenie dumny, jednak wiadomo jak to z naszą pogodą bywa. Nawet latem bywa kapryśna, a takie słodkości jak truskawki potrzebują mnóstwa ciepła i słońca.

Piece nadmuchowe do tunelów foliowych pomagają w uprawach

piec nadmuchowy do tunelu foliowegoOd wielu lat stosuje technologię termiczną, która pozwala mi utrzymywać stałą, pożądaną temperaturę w moich uprawach. Na samym początku, kiedy grządki w rozumieniu tradycyjnym otoczyłem tunelami foliowymi, to mój ojciec był sceptyczny. Dla niego szklarnia musiała być zbudowana ze szkła, jednak szło było zbyt drogie. Szczególnie, kiedy dokupiłem jeszcze od sąsiada dwa hektary, aby na nich rozszerzyć działalność. Kilka dni po tym, jako większość pierwszych tuneli foliowych zostało zainstalowanych, do gospodarstwa przyjechały najważniejsze urządzenia. Pokazałem ojcu jak piec nadmuchowy do tunelu foliowego może się przydać w uprawach. Zdziwiony podszedł do jednego z nich i zapytał się, czy wymieniamy piec węglowy w domu, ponieważ nic na ten temat nie wie. Spojrzałem na niego z lekką ironią, ponieważ doskonale wiedział do czego piec nadmuchowy do tunelu foliowego służy. Oczywiście, kiedy ja załatwiałem jakieś czynności administracyjne, albo handlowe z odbiorcami owoców, wówczas tata nadzorował wszystkie piece. To mi dało pewność, że nasz biznes jest pod czułym okiem mojego najlepszego szefa, czyli właśnie taty. Pamiętam jak tata mnie brał na ręce i pokazywał krzaczki malin, truskawek, groszku czy niekończące się pędy pomidorów.

Uwielbiałem wchodzić w ten tropikalny mikroklimat jaki był w szklarniach mojego ojca. Dlatego właśnie poświęciłem swoją edukację i pieniądze, aby rozwijać ten rodzinny, słodki biznes. I ja liczę na to, że i mój syn to po mnie przejmie.