Zabiegi urologiczne – pobieranie plemników i wycinków jądra

Urolog to specjalista, który zajmuje się układem moczowym. Do urologa najczęściej zgłaszają się osoby, które mają problemy z nietrzymaniem moczu lub przeciwnie – nie mogą oddać moczu, bo mikcja wiąże się z bólem.

Badania kontrastowe wykonywane w gabinecie urologicznym

urologia bydgoszczDo urologa trafiają osoby, które zauważyły krwawienie z dróg wyprowadzających mocz lub innego rodzaju wycieki. Schorzenia układu moczowego są bardzo nieprzyjemne i dla wielu osób wstydliwe. Dlatego wiele osób czeka i cierpi długo zanim wybierze się do gabinetu urologicznego. Wtedy leczenie okazuje się być bardziej skomplikowane, bo problem jest już zaawansowany. Nie należy wstydzić się wizyty u urologa. Można umówić się na taką wizytę w ramach refundacji NFZ (wtedy jednak trzeba poczekać trochę dłużej na swoją kolej) lub pójść do specjalisty prywatnie. Konsultacja urologiczna kosztuje ok. 200 zł. Na pewno urologia bydgoszcz jest na wysokim poziomie. W urologii bardzo często wykonuje się badania kontrastowe. Wśród nich należy wyróżnić urografię, cystografię, uretrografię i cystografię mikcyjną. Kontrast wprowadzany jest w konkretne miejsca w układzie moczowym. Wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie, dzięki któremu można uwidocznić struktury układu wraz z kontrastem. Specjalista jest w stanie ocenić czy w obrębie układu moczowego występuje jakiekolwiek zwężenie, niedrożność, perforacja.

Poza tym specjaliści z zakresu urologii zajmują się również operacjami na układzie moczowym. Operowane są takie problemy jak wodniak jądra, torbiel najądrza, elongacja wędzidełka, żylaki powrózka nasiennego. W przypadku żylaków powrózka nasiennego stosuje się obecnie metodę laparoskopową. W urologii można też skorzystać z takich usług jak pobieranie plemników do badań specjalistycznych, a także pobieranie wycinków jądra do badania histopatologicznego i nie tylko.