Domy z bali – wykończenie

Dom murowany kojarzy się nam z większymi możliwościami wykończeniowymi niż dom drewniany. W końcu tam mamy jedynie drewno, więc nie wybieramy kafli na podłogi czy koloru farby na ściany. Drewno, drewno i wszędzie drewno. Czy jednak nic nie da się zrobić? Co pasuje do takiego domu drewnianego?

Domy z bali i dekoracje

góralskie domy z bali pod kluczNa pewno ważne jest to, z jakiego drewna budowany był dom. Do drewna jasnego lepiej wybrać ciemniejsze dodatki, dla kontrastu, natomiast do ciemniejszego wziąć coś jaśniejszego, żeby dom nie wyglądał zbyt ponuro. Należy zdecydowanie uważać z meblami drewnianymi. Inaczej nasze góralskie domy z bali pod klucz będą wyglądały zdecydowanie na przesadzone. Lepiej jest wybierać meble tapicerowane. Wtedy nie tylko mamy inny materiał do wyboru, ale także różne kolory. Meble tapicerowane mają wszystkie kolory tęczy, do białego i czarnego, bo jaskrawe odcienie pomarańczu, czerwieni i fioletu. Wybierając meble do kuchni możemy wybrać te bardziej błyszczące, żeby kontrastowały one z matowym drewnem. Jeśli chodzi o dekoracje to na pewno warto jest umieścić na ścianach jakieś obrazy, fotografie czy rękodzielnicze dekoracje. Dzięki temu ściany zostaną przyozdobione i nabiorą nieco koloru. W tym samym celu warto jest zainwestować w dywany i wykładziny. Dzięki temu możemy zmieniać sobie w pewien sposób kolor podłogi. Jeśli jednak lubimy bardzo drewno to możemy postawić na jego odcienie i wybrać różne gatunki drewno na nasze meble. Sprawdzą się też szafy z lustrzanymi drzwiami przesuwanymi.

Pamiętajmy o tym, żeby budując dom z drewna nadać mu nieco charakteru i koloru. Do tego niezbędne są przemyślane i kolorowe dekoracje, które urozmaicą nasze wnętrza. Dobrze jest też mieć dekoracje i meble z tkaniny. To drobna rzecz a ma znaczenie.