Zabezpieczenie poddasza przed zimnem czyli izolacja

W wypadku wykonywania ocieplenia domu jednorodzinnego, kluczowe jest wykonanie prac w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Fachowcy często skracają sobie robotę, klejąc styropian do ścian tylko bez otoczki dookoła płyty.

Izolacja poddasza bez uchybień

izolacja poddaszaWszelkie uchybienia podczas prac, jaką jest niezawodna izolacja poddasza, zemszczą się w trakcie użytkowania. Może się okazać, że miejscowe mostki termiczne doprowadzają do przemarzania ścian, warstwa wełny wilgotnieje, a na ścianach pojawia się nieprzyjemny grzyb. Dlatego dobrze jest decydować się na technologie odporne na ewentualne pomyłki, a do nich należy ocieplanie pianką poliuretanową. Coraz większa popularność tego rodzaju robót sprawia, że ceny robocizny maleją. W odróżnieniu od tradycyjnych metod, tutaj warstwa ciepłochronna jest nakładana pod ciśnieniem, w formie zastygającego preparatu. Jest on całkowicie obojętny dla zdrowia, korzystnie wpływa na zdrowie alergików. Piana szczelnie wypełnia niezbędne powierzchnie, ma zdolność do rozprężania się. Wykonując robotę, jaką jest izolacja poddasza pianką, otrzymuje się w efekcie jednorodną warstwę materiału ochronnego, o dobrym właściwościach termicznych i dużej odporności mechanicznej. Uzyskanie w ten sposób ocieplenie poddasza w krótkim czasie można wykańczać. Ze względu na brak zastosowania kołków, sznurka, innych materiałów utrzymujących czy to wełnę, czy styropian, centa takiej usługi jest stosunkowo niska. Izolacja poddasza pianką, wykonana prawidłowo, to gwarancja poprawnego ocieplenia wszystkich newralgicznych miejsc, takich jak połączenia ścian z więźbą, murłata, czy ściany szczytowe.

Tedy właśnie, w wypadku błędów technologicznych, ucieka najwięcej ciepła zimą. Z kolei ograniczenie tych strat przekłada się wprost na oszczędności na ogrzewaniu, jakie ponosi właściciel.