Zamówienia na płyty poliwęglanowe

Pracuję w ogromnej firmie, która wysyła mnie często do różnych prac polegających na montażu elementów takich, jak daszki, okna, barierki. Zazwyczaj wykonujemy zlecenia przy budynkach, które wymagają wykończenia, oraz oczywiście dodania paru drobnych elementów.

Płyty poliwęglanowe – gdzie się wykorzystuje?

płyty poliwęglanoweTak było i tym razem, musieliśmy zamontować na dachu pewnego wieżowca świetliki z poliwęglanu. Pojechaliśmy bardzo wcześnie rano – nie jestem pewien, czy była już szósta. Miasto było jeszcze puste, wtedy właśnie najlepiej się pracuje. Montując świetliki naszła mnie taka myśl, że od pewnego czasu poliwęglan kanalikowy stał się bardzo modnym materiałem, z którego wykonuje się mnóstwo rzeczy. Nigdy nie miałem zbyt dużo czasu poczytać o nim i dowiedzieć się nieco więcej – poza tym nie muszę tego wiedzieć, nawet, jeśli bezpośrednio pracuję na co dzień z takim materiałem. Próbowałem przypomnieć sobie miejsca, w których jeszcze go widziałem. Od razu nasunął mi się na myśl daszek, który jest wykonana z takiego produktu jak najlepszej jakości płyty poliwęglanowe nad wejściem do przychodni lekarskiej w moim mieście. Nigdy nie zwracałem na niego większej uwagi, ale to dość charakterystyczne miejsce na taki daszek. Podobne można spotkać nad dachami innych państwowych instytucji, chociażby szkół. Obiecałem sobie, że jak wrócę do domu to dowiem się nieco więcej o tym materiale – czy w ogóle warto stawiać takie daszki i jak się sprawdzają.

Ciekawiło mnie, czy są tak powszechne dzięki przystępnej cenie, czy może razem z ceną idzie też jakość. Póki co musiałem oderwać się od rozważań i zająć montażem świetlików.