Luksusowe kosmetyki ze złotem koloidalnym

Producenci kosmetyków prześcigają się w stosowaniu w swoich kremach, balsamach i tonikach coraz to bardziej luksusowych substancji. Wykorzystuje się w nich złoto, srebro, platynę, diamenty, perły… Dziś dowiemy się, jak działają kosmetyki ze złotem.

Kosmetyki ze złotem koloidalnym – skuteczne?

złoto koloidalne stosowane w kosmetykachDo najpopularniejszych substancji wykorzystywanych w kosmetykach zalicza się koloidalne złoto, choć pozostaje kwestią dyskusyjną, czy jego ilość w tanich kosmetykach popularnych marek jest wystarczające do działania innego niż marketingowe. W czym jednak może nam pomóc złoto, jeśli stosujemy je w odpowiednim stężeniu? Przede wszystkim, nano złoto wykazuje działanie antybakteryjne, dlatego bardzo dobrze leczy problemy skórne takie jak trądzik. Stymuluje syntezę kolagenu i ujędrnia skórę, zauważalnie spłyca istniejące zmarszczki oraz może spowolnić powstawanie następnych, a przy tym, gdy stosuje się je jako tonik, delikatnie rozświetla cerę. Dzięki temu wygląda ona zauważalnie zdrowiej i młodziej. Dodatkową zaletą koloidów złota jest redukcja przebarwień, nie tylko tych powstających w wyniku działania słońca, ale również starczych, czyli tak zwanych plam wątrobowych. Warto również wspomnieć, że złoto koloidalne stosowane w kosmetykach lub samodzielnie dodatkowo zwiększa nawilżenie skóry. Jest więc bardzo uniwersalnym dodatkiem do produktów pielęgnujących. Producenci najbardziej luksusowych kosmetyków stosują je w wyższych stężeniach, zastępując nim w znacznej mierze wodę. Tak stosowane złoto jest całkowicie bezpieczne dla nas i naszej cery i wykazuje silne działanie, już po paru dniach dając zauważalne efekty delikatnie odmłodzonej i promiennej cery.

Można je także kupować jako samodzielny produkt i dodawać do domowych maseczek, stosować zamiast toników i hydrolatów czy przygotować na jego własne kremy i żele pielęgnacyjne.