Dachówka czy blacha? – co lepiej czyścić?

Wybierając odpowiedni materiał na dach podczas budowy domu warto przemyśleć kilka typowych wariantów. Zdecydowanie najpopularniejsza okazuje się dachówka ceramiczna lub blacho dachówka. Wszystko uzależnione jest od kwoty, jaką dysponuje inwestor, wówczas można dopasować stosowny materiał.

Czyszczenie dachu – pierwszy krok do odnowy wyglądu domu

Czyszczenie dachuZdecydowanie najbardziej popularna staje się dachówka ceramiczna, która wygląda zdecydowanie najlepiej. W czasie użytkowania może jednak ulec zniszczeniu, ponieważ wpływ środowiska, czyli niska i wysoka temperatura, nasłonecznienie, śnieg, deszcz czy grad mogą przyczynić się do ewentualnych zniszczeń. Wtedy właśnie przydaje się konserwacja dachu. Renowacja pokryć dachowych rozpoczyna się poprzez oczyszczenie powłoki dachowej. Na tej podstawie dokonuje się oszacowania czy dach nadaje się do naprawy czy wystarczy jedynie zmienić kolor powłoki. Gdy wystarczające okazuje się jedynie malowanie dachówki wówczas wybierana jest odpowiednia farba do malowania dachu. Dalsze prace odbywają się już na wysokości, gdzie sprawna ekipa poprzez sprzęt najczęściej natryskowy dokonuje zmian. Farba ta jest specjalnie przygotowana do tego, aby była wystarczająco odporna na działanie środowiska.

Dzięki temu poprzez deszcz, grad, śnieg czy nadmiernie wysoką temperaturę i promieniowanie słoneczne nie zostanie nadszarpnięta powłoka dachówki, która wcześniej została odrestaurowana przy pomocy farby. Nie trzeba specjalnie podpowiadać, iż wybór odpowiedniej farby, nie tylko pod względem koloru jest bardzo istotny. Warto zastanowić się nad najlepszą powłoką na swój dach.

Więcej o dachu i sposobach jego czyszczenia można znaleźć na: http://malowaniedachu.com