Ogrzewanie małej kawiarenki

Kiedy zakłada się swój własny biznes trzeba dokładnie przekalkulować wszystkie koszta. Wynajem lokalu, media, zaopatrzenie, podatki, na to wszystko potrzeba znacznej ilości pieniędzy. Każdy nieprzewidziany wcześniej wydatek jest wielkim ciosem dla budżetu startującego z nową działalnością przedsiębiorcy. Dlatego trzeba pomyśleć w jaki sposób można ograniczyć wszystkie możliwe wydatki, być może dobra pompa ciepła ograniczy rachunki za ogrzewanie?

Czy dobra pompa ciepła wystarczy do ogrzania lokalu?

Pompa ciepłaTrzeba się cieszyć, że i tak przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności nie są one aż tak wysokie. Jest to bowiem kwota nie przekraczająca pięciuset złotych. Gorzej jest już z wszystkimi mediami. Opłaty za wodę, prąd, gaz, a przede wszystkim ogrzewanie, mogą puścić z torbami każdego przedsiębiorce. Dlatego ja zakładając własny biznes pomyślałem o wszystkim wcześniej i dobra pompa ciepła znalazła się w moim lokalu. Szukając lokum dla mojej małej kawiarenki zwracałem uwagę w jaki sposób jej powierzchnia jest ogrzewana. Wiedziałem, że zakładając takie miejsce trzeba od razu również pomyśleć o jego promocji. A więc chciałem żeby mój lokal ogrzewała pompa ciepła powietrze woda. Dzięki temu zyskałem sobie sympatie wielu zwolenników ekologicznego życia którzy chętnie odwiedzali moją kawiarenkę. Poza tym została ona opisana w gazecie jako pierwsza takiego typu w okolicy. Powietrzna pompa ciepła jest bowiem relatywnie droga. Trzeba więc odpowiednio wcześnie pomyśleć o zgromadzeniu wystarczającej ilości pieniędzy. Ale jest to wystarczająco dobra pompa ciepła aby ogrzać wszystkie pomieszczenia, a w dodatku zapewnić gorącą wodę w kranach. Jednak co było najważniejsze, dla takiego młodego przedsiębiorcy jak ja, to fakt, że ponosiłem o wiele mniejsze koszty za takie ogrzewanie. Redukcja miesięcznych kosztów znaczyła, że byłem w stanie więcej inwestować w dalszy rozwój biznesu i do dziś trzyma on się świetnie.

O tym jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla takiego pomieszczenia, poinformował mnie mój sąsiad. Pracuje o w firmie która zajmuje się rozprowadzaniem tego typu sprzętu. Dzięki niemu dowiedziałem się również, że mogę dostać dofinansowanie na taki sprzęt od państwa, co znacznie zredukuje jego koszty. Jak widać planowanie w przód się opłaca. Dzięki takiemu drobnemu zabiegowi zyskałem nie tylko nowych klientów ale i pieniądze.