Styl ludwikowski

Styl ludwikowski stosowany jest zawsze tam gdzie chcemy by wnętrze zostało urządzone nie tylko w klasyczny sposób, ale także by prezentowało się bardzo elegancko i gustownie.

Cechy stylu ludwikowskiego

ŻaluzjeNazwa styl ludwikowski jest jednak tak naprawdę dość szerokim pojęciem, bo tak naprawdę odnosi się ona do trzech rodzai mebli. Fakt ten wynika z tego, że w dawnej Francji, było trzech królów po sobie o imieniu Ludwik z czego za panowania każdego z nich nieco zmieniał się styl w jakim urządzano wnętrza i tego jakie meble były wówczas stosowane. Co za tym idzie dwa pomieszczenia urządzone w stylu ludwikowskim mogą się znacząco różnić od siebie, bo mogą tu być zarówno bardzo toporne i solidne drewniane fotele, jak i te o bardziej delikatnym wyglądzie. Styl ten akurat w Polsce nie jest zbyt popularny jeśli chodzi o prywatne mieszkania, spotyka się jednak różnego rodzaju hotele czy restauracje w rudzie śląskiej czy Krakowie, a także i w innych miejscach Polski inspirowane właśnie tym stylem. Ogólnie można go opisać jako synonim luksusu,a co za tym idzie wszystkie elementy czy to firany, czy rolety ruda śląska a nawet żaluzja zewnętrzna muszą być wysokiej jakości. Ogólnie jednak zwykle do przesłonięcia okna stosuje się długie firany i ciężkie zdobione zasłony zasłony. Meble wprawdzie o różnej stylistyce, ale zawsze wykonane z drewna oraz z bogato zdobioną tapicerka.

Kolorystyka ścian jest jasna, a dodatki często wykonane są z metalu. Jeśli chodzi o funkcjonalność pomieszczeń to jeśli stosuje się tu grzejniki, moskitiery czy inne nowoczesne rozwiązania to trzeba je dobrze ukryć,. Tak by nie były one zbyt widoczne.