szkło laminowane

Czas na szkło laminowane!

W szklanych wyrobach będących elementami wyposażenia wnętrz, jak również występujących w architektonicznych konstrukcjach, stosuje się szkło laminowane. Szkło to jest bardzo bezpieczne. Zwykłe szkło okienne jest kruche, a przy rozbiciu rozpada się na ostre kawałki, które nie gwarantują bezpieczeństwa .

Szkło laminowane gwarantuje bezpieczeństwo!

Najważniejszą zaletą szkła laminowanego jest jego zwiększona wytrzymałość i odporność na uderzenia ponieważ folie łączące tafle szkła absorbują energię uderzenia i zwiększają trwałość szkła warstwowego. Szkło dekoracyjne może popękać, jego fragmenty pozostają mocno przytwierdzone do folii dzięki czemu zmniejszając ryzyko okaleczenia. Dzięki tym cechom w wielu krajach wymaga się stosowanie szkła laminowanego do szklenia konstrukcji znajdujących się „nad głowami” ludzi. Szkło laminowane jest trwałe, zachowuje swój kolor i wytrzymałość dzięki czemu może być łatwo czyszczone tak jak zwykłe szkło, odporne jest również na działanie większości kwasów i zasad, a nawet rozpuszczalników organicznych.Można zaprojektować szkło laminowane o różnych właściwościach, najlepiej odpowiadających konkretnemu zastosowaniu.

szkło laminowaneSzkło laminowane możemy hartować, takie można użyć jako szkło do kuchni, będzie odporne na różne temperatury i wilgotność powietrza. Dla uzyskania efektów estetycznych może być zastosowana w laminacie fotografia o wysokiej rozdzielczości, taki sposób wykorzystuje się do robienia paneli szklanych do kuchni czy obrazów na ścianę.. Niedawno pojawiła się technologia pozwalająca zalaminować z folią również grafiki, tkaniny, liście, gazety, czyli prawie wszystko, co można sobie wyobrazić. Elementy te chronione z obu stron taflami szklanymi są zabezpieczone przed zabrudzeniem, odciskami palców, ścieraniem, uszkodzeniem czy działaniem środków chemicznych.

Pojawiła się również ciekawa możliwość instalowania między warstwami szkła laminowanego diod LED, dających różnokolorowe efekty świetlne.Podsumowując – szkło dekoracyjne to trwałe wyroby, łatwe w utrzymaniu czystości i bezpieczne.