szkolenie miękkie

Szkolenia miękkie – jakie niosą korzyści?

Generalnie rynek szkoleń wszelkiego rodzaju przeżywa rozkwit. W dużej mierze za sprawą funduszy unijnych. Dlatego tutaj wiele do powiedzenia mają takie osoby, które faktycznie tymi szkoleniami mogą się zająć. Niestety była to też, jak się okazuje, duża pokusa dla tych, którzy po prostu na takich szkoleniach chciały przy najmniejszym nakładzie – jak najwięcej zarabiać.

Szkolenia miękkie

 

szkolenie miękkieStąd taki wysyp firm szkoleniowych, które niekoniecznie miały kompetencje i możliwości do tego, by zajmować się przeprowadzaniem takich szkoleń. Stąd takie duże różnice potem w tym, co oferują niektóre firmy. Sygnałem ostrzegawczym powinna być zawsze podejrzanie niska cena. Ona może oznaczać, że po prostu danej firmy szkoleniowej nie stać na zatrudnienie prawdziwych fachowców, którzy mogą poprowadzić te szkolenia.
Szkolenia dla firm muszą przecież kosztować. Trzeba zorganizować kadrę salę, przybory i pomoce. Dlatego tutaj ta niska cena oznacza, ze jakość też będzie niska. Nie można sobie pozwolić na to, by faktycznie dana osoba niezbyt dobrze sobie radzi z prowadzeniem tych szkoleń, bo przecież zachodzi o to, by były one pomocne oraz wartościowe. By dana osoba, która w nich uczestniczy, coś korzystnego z nich wyniosła. Nie ma co inwestować w szkolenia, które nic nie dają. Szkolenia miękkie także muszą nieść ze sobą realną korzyść, przekładalną na późniejsze dokonania zawodowe. Nie może być tak, że dana osoba po prostu nic z tych szkoleń nie wynosi i nie może aktywnie brać w nich udziału. Chodzi o to, by w praktyce takie szkolenia dobrze się sprawdzały. Dzięki temu będą one wiązać się z realnymi korzyściami, które staną się dobrym wyborem dla każdego, kto chce w nich uczestniczyć. Dlatego to jest szereg realnych korzyści dla każdej osoby.

Dlatego rynek szkoleń nie powinien być zdominowany przez słabe firmy szkoleniowe, niestety w dużej mierze tak właśnie jest, więc nie można tak pochopnie tego przyjmować. Trzeba każdą firmę umieć sprawdzić po tym kątem, czy aby na pewno jest ona wiarygodna i wartościowa.