odchudzanie

Sposoby na płaski brzuch – odchudzanie

Jest wiele sposobów na płaski brzuch i odchudzanie promowanych w telewizji, internecie i innych mediach. Najbardziej znane sposoby to jedzenie posiłków 5–6 razy dziennie, ale każdy z porcją owoców lub warzyw; jedzenie jogurtów z żywymi kulturami bakterii(utrzymują w równowadze florę jelitową, ograniczają produkcję gazów, zapobiegają też wzdęciom i zaparciom).

Odchudzanie

 

odchudzanieDodatkowo należy unikać warzyw wzdymających (np. fasola, groch, bób, kapusta, cebula), mocno solonych potraw (zatrzymują wodę w organizmie), gazowanych i słodzonych napojów, potraw smażonych. Pomoże także rezygnacja z ssania karmelków i żucia gumy (połykasz wtedy sporo powietrza), a także ograniczenie produktów z białej mąki, alkoholu i innych używek. Odchudzanie wspomagają również zioła takie jak majeranek, gorczyca, pieprz, mięta, rumianek czy kopr. Pomocna przy uzyskaniu płaskiego brzucha jest maskująca bielizna(korygująca).
Przykładowo wysokie figi zatuszują wypukły brzuszek, pas wymodeluje talię, gorset ukryje niedoskonałe kształty i poprawi wygląd sylwetki, body wysmukli piersi, brzuch i biodra itd. Należy także wzmocnić mięśnie brzucha, które są jak najlepszy gorset. Wystarczy wykonywać tradycyjne brzuszki codziennie, wykonując 3–4 serie po 10 powtórzeń. Warto też wykonywać takie ćwiczenia jak tabata, czyli krótki(tylko 4 minuty) interwałowy trening metaboliczny zmuszający do wysiłku prawie wszystkie mięśnie naszego ciała, plank, czyli alternatywa dla klasycznych brzuszków, a dobrze wykonany plank nie obciąża kręgosłupa. Można wykonywać także inne ogólnie dostępne ćwiczenia jak aerobiczna „6” Weidera, nożyce, skłony, podnoszenia, pajacyki, brzuszki z „rowerkiem”, superbrzuszki ćwiczenia dostępne w internecie jak ćwiczenia z Mel B., Ewą Chodakowską i inne.

Niektóre portale wręcz twierdzą, że sumienne i właściwe wykonywanie tych ćwiczeń zapewnią nam płaski brzuch już w siedem dni. Trzeba pamiętać, że płaski brzuch i odchudzanie to odpowiedni jadłospis i ćwiczenia. Podsumowując metodą na płaski brzuch jest: ruch, zdrowa dieta(pełnowartościowa), odpowiednie nawodnienie oraz pielęgnacja skóry(masaże bądź naprzemienne natryski ciepłą i zimną wodą, balsamy we własnym zakresie).