automatyka do bram

Poruszanie bramy złożonej – automatyka do bram

Domy, posesje, a także zakłady pracy w większości przypadków mają ogrodzenia. Nie zawsze je mają, ale w normalnych warunkach powinny je mieć. Ale trzeba jakoś mieć możliwość dostępu na teren posesji. Takim miejscem jest brama. Bramy są różne – mniejsze, większe. Czasem są to typowe bramy wjazdowe, a czasem zupełnie inne. Są też bramy parkingowe, przemysłowe, garażowe oraz wiele innych bram.

Automatyka do bram

 

automatyka do bramBramy mogą być proste – jednoskrzydłowe, a mogą być też bardziej złożone. Bramy mogą mieć na przykład dwa skrzydła. Potrzebny jest również jakiś system automatycznego otwierania bram – tak zwana automatyka do bram. Do czego jest nam ona potrzebna? A wyobraźmy sobie, że brama wjazdowa waży kilka ton, a przed nią czeka kierowca ciężarówki, któremu się śpieszy. I co zrobimy? Ręcznie będziemy przesuwali taką bramę?
Bez odpowiedniej, wyspecjalizowanej automatyki do bram sobie nie poradzimy. Ale jaki rodzaj automatyki do bram będzie dobry do mojej bramy wjazdowej? Jeżeli mamy bramę dwuskrzydłową to potrzebny nam będzie odpowiedni siłownik. Siłownik do bramy dwuskrzydłowej – jest to system odpowiedni do tego rodzaju bram. A czym się charakteryzuje typowy siłownik do bramy dwuskrzydłowej? W skład jego zestawu mogą wchodzić różne elementy. Ale przeważnie ma kilka siłowników – dwa lub więcej, jedną centralkę – które przecież musi być, coś tym musi kierować. Jeden pilot. Antena – też musi być, jak ma odbierać sygnały. Skąd ma wiedzieć, kiedy ma drzwi otworzyć, a kiedy zamknąć. Oczywiście trzeba go jakoś złożyć. W tym celu dostępny jest cały komplet montażowy. Żeby móc wykonywać zadanie do którego został stworzony musi posiadać funkcję automatycznego zamykanie i otwierania bramy. No bo jak inaczej.

Otwieranie bramy trwa określony czas. Siłownik do bramy jest w stanie otworzyć ją w kilkanaście sekund. Taki siłownik do bramy to rewelacyjne rozwiązanie jeśli mamy bramę kilku skrzydłową. Jest w stanie poruszać skrzydłem o wadze kilkuset ton. Pomocne rozwiązanie, które pozwoli nam się skupić na naszych obowiązkach.